Portugalsko, Kapverdské ostrovy

/uploads/45-do-pasu-6.jpg Začíname v hlavnom meste Lisabon. Mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavn A v srdci Lisabonu je miesto, v ktorom spája celá kultúra a história mesta. Nesie meno Four Seasons Výhľady na mesto sú neuveriteľné. Červené strechy, biele fasády, v oknách bohaté muškáty a pod nimi Lisabonská architektúra je neuveriteľná. Ak by sme hľadali exotiku v Európe. Portugalsko by bolo na Mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. V polovice 19. s V takýchto uličkách sa zrodila typická portugalská hudba fado, ktorej texty opisujú pocity ženy znič V Lisabone sa nám podarilo uloviť futbalový zážitok. Raz za život. Foto: Daniela Snováková - BUBO Naše kroky nás zavedú do samotného centra hlavného mesta, ktoré bolo kedysi vydrancované vojskom Nap Belémska veža, spomienka na časy veľkých námorných objavov a Portugalsko ako námornú veľmoc.
foto: J Touto vodnou cestou odchádzali portugalskí moreplavci do Ameriky. Z móla im mávali ich plačúce ženy Súčasťou tejto okrajovej štvrte mesta je aj takýto obrovský Pamätník objaviteľov. Má tvar lode a v j Kláštor hieronymitov v Lisabone. Tu sa Vasco de Gama modlil za svoju cestu do Indie. foto: Mirka Zel Nakúpime v mercade čerstvé ovocie.
foto: Petra Kováčová – BUBO Ikonická žltá električka je pre Lisabon tým, čím žlté taxíky pre New York. V uličkách sa Lisabonu do A Brasileira (U Brazílčanky) je najstaršia kaviareň v Lisabone a BUBO v nej tým pádom nechýba. Aký m A Brasileira otvoril v roku 1905 Adriano Telles, aby v tom čase napomohol importovanej brazílskej ká A Brasileira sa nachádza v bohémskej štvrti Chiado a vďaka svojej lokalite sa od svojho otvorenia te Po programe v Lisabone odchádzame do jeho okolitých mestečiek. Palácio Nacional da Pena na hradnom v Nádherná Sintra. Objavíme pamiatky portugalských panovníkov. Foto: Daniela Snováková - BUBO Z terasy hradu výhľady do diaľky. Cítime sa ako hradní páni. foto: Michaela Tretinová - BUBO Impozantný zďiaľky aj zblízka. Portugalskí panovníci nenechali nič zanedbané. foto: Michaela Tretino Krása v detailoch je neuveriteľná. Toľko farieb a štýlov.
foto: Michal Gaj - BUBO Na západnom konci Európy je maják a drevený plot, za ktorým je už len šíri oceán. Čo cítili moreplav Pozrieme sa aj na pútnické mesto Fatima. Pozeráme sa na Baziliku Panny Márie Ružencovej vo Fatime. f Hrad v Obidos je obkolesený pevnými múrmi. Komu sa bránili? foto: archív BUBO Ak budeme mať šťastie, tak natrafíme aj na stredoveké slávnosti v Obidos.  foto: Michal Gaj - BUBO Impozantný kláštor v Batalhe. Dejiny Portugalska máme zvládnuté.
foto: Michal Gaj - BUBO Starostlivo vybrané lokálne umelecké diela sa vynímajú v hotelových chodbách v ktorých sa prelína ar Raňajky s takýmto výhľadom a ide sa na program. foto: Four Seasons Hotel Ritz Lisbon Prípadne máte chuť si ešte pred programom zabehať? Čo tak priamo na streche s výhľadom na mesto? fot Po pláži si môžete zajazdiť na koni. Foto: Ľuboš Fellner- BUBO Po rýchlom poznaní Portugalska odlietate na Kapverdy. More je na Cabo Verde zelené (verde) a parádne Kapverdské ostrovy – čo o nich vlastne vieme? Nebyť charterových letov niektorých slovenských a česk Zažite oázu pokoja a bezchybného luxusu v all inclusive hoteli Melia Tortuga na slnkom zaliatom ostr Idylická poloha, bezchybný servis, moderné vybavenie, voľba vhodná pre zamilované páry aj pre rodiny Doprajte si chutné jedlo v niektorej z kulinárskych (napr. Aqua Italian) alebo aj klasických bufetov Sway Lobby Bar vhodná hocikedy cez deň, keď vyhladnete alebo potrebujete drink, ďalší Late Bar je ot Dokonalý relax si môžete vychutnať vo svojej izbe, alebo aj v SPA, alebo len tak tráviť voľný čas vo Užívajte si život a zatiaľ čo sa budete opaľovať, tak sa Vás s vôňami z Beach Bar and Grille pokúsia Preferujete inú značku? Vyberte si špičkový Riu Palace, ktorý pripomína orientálny palác. Viac infor All inclusive 5* hotelový rezort Riu Palace patrí medzi najlepšie svojho druhu na kapverdskom ostrov Riu Palace si ešte len získava svoju popularitu. Viac informácii v doplnkových službách k zájazdu.
f Riu Palace sa nachádza na krásnej pláži ostrova, kde si viete vychutnať nielen Atlantický oceán, ale Takto vyzerá food court v hoteli Riu Palace.
foto: Riu Palace Cabo Verde Moderní domorodci, vysedávajúci pred katedrálou v meste Santa Maria na juhu ostrova Sal. V ich tvára Grogue v krčme v Espargos je skvelým aguardiente. Národný nápoj Cabo Verde je Desať väčších a niekoľko menších sopečných ostrovov v Západnej Afrike bolo dlho (nielen) pre Slováko My sme sa vybrali toto súostrovie ukryté v Atlantiku dôkladne preskúmať za vás, objaviť jeho tajomst Kapverdy patria medzi Makronézske súostrovie, kam prináležia aj Kanárske ostrovy, Azory či Madeira.
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1237670
Cena od: 2 860 €
Príplatky od: 442 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

26.03.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
10.04.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
20.04.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
27.04.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
18.05.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
25.05.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
08.06.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
22.06.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
06.07.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
20.07.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
03.08.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
17.08.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
31.08.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
28.09.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
12.10.2024 10 dní First Minute 2 860 € +442 € odlet: Viedeň letecká
26.10.2024 10 dní First Minute 2 960 € +442 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Na okraji starého kontinentu sa skrýva krajina, ktorá kedysi naštartovala éru objavovania sveta. Jediní mali odvahu vydať sa do neznáma. Spoznajte ich krajinu, mestá, jedlo a víno a zamilujte sa do objavných ciest. V druhej časti tejto cesty sa vydáme do Afriky na ostrov, ktorý sa stráca v rozľahlom Atlantiku. Najzápadnejší bod nášho kontinentu sa nachádza v Portugalsku. Nie je to však miesto, kde Európa končí, naopak, podľa mnohých práve tu začína. Portugalci boli tí, ktorí prvýkrát oboplávali Afriku alebo dookola celý svet. Pri prechádzke cez úzke lisabonské ulice je túto moreplaveckú históriu cítiť na každom kroku. Okrem nej nás v Lisabone čaká treska bacalao, lahodné koláčiky z Belému, sladké portské víno a koncert tradičnej neuveriteľne smutnej, ale aj tak krásnej hudby fado. Naozaj sa vo Fatime zjavila Panna Mária? Na chvíľu sa vrátime do stredoveku v mestečku Obidos a pozrieme si nedostavanú katedrálu, ale aj hrobky portugalských kráľov v Batalhi. Rovnako očarujúci, ako pevninská časť Portugalska, je aj jeho najväčší ostrov Madeira. Významným osobnostiam ako Krištofovi Kolombovi, Winstonovi Churchillovi, alebo cisárovnej Sissi učarovala jeho nádherná príroda a ostrov večnej jari sa ich obľúbeným miestom na trávenie voľného času. 

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Poldenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. LISABON: mesto námorníkov a objaviteľov a zároveň jedno z najkrajších hlavných miest Európy. Pamiatky z čias veľkých námorných objavov, pevnosť Sao Jorge, veža Belém, Hieronymovo opátstvo, námorné múzeum, ktoré patrí k najlepším na svete, rieka Tejo a koniec jej púte Európou. Centrum Lisabonu – zmes Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Potulky centrálnym Lisabonom, pri ktorých Vás sprevádza svieži vietor z Atlantiku. Transfer do hotela. Uvítacia večera. Rybacia caldeirada či úžasná treska Bacalhau? Každopádne geniálne vínko, o ktorom sa toľko v našich končinách nevie. Ak spájate návštevu krajiny aj s kvalitnými hotelmi tak nezabudnite vyskúšať Four Seasons Ritz Lisbon. Najlepšiu adresu v meste.

2. deň:
Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu, do oblasti, ktorú si portugalskí králi vybrali za svoje letné sídlo. SINTRA: mestečko uprostred borovicových hájov sviežej zelenej farby, medzi ktorými sú letné rezidencie portugalských vládcov. CABO DA ROCA: najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, z ktorého budeme obdivovať divoké pobrežie Atlantiku z vysokých brál a nekonečný oceán, ktorý sa končí na kanadskom pobreží. Maják a maličké múzeum. Gurmánske hody, večera v sprievode hudby fado, pri tónoch ktorej sa Vám budú tisnúť slzy do očí. Dnes si vysvetlíme, čo je Ruby, Tawny, LBV, Colheita a ktorý ročník portského je ten naj.

3. deň:
Celodenný výlet do trojuholníka nádherných miest Fatima, Batalha, Obidos. Začneme malým romantickým Obidosom, mestom kráľoviem, ktoré je tak maličké, že sa vám obrazne zmestí do dlane. Prechádzka po mestských hradbách a takmer určite nakukneme aj do jedného zo 14 kníhkupectiev. Je ich tu asi najviac v Európe. Z Óbidosu sa vydáme na sever a načrieme do úplne iného súdka. Fatima nesie meno dcéry proroka Muhammada. Počas takmer celej svojej histórie to bola obyčajná dedina, kde sa nič moc nedialo. To všetko sa ale drasticky zmenilo 13.5.1917 keď tu trom miestnym deťom, pastierom Lúcii, Franciscovi a Jacinte zjavila panna Mária. Deťom sa zjavila až 6 krát a zvestovala im fatimské proroctvá, ktoré dodnes nie sú zverejnené. Deťom sa 2 x zjavil dokonca aj anjel. Posledné zjavenie prebehlo 13.10.1917. Z Fatimy sa razom stalo pútnické centrum, ktoré sa radí k trom najdôležitejším v Európe ( Compostela, Fatima, Lurdy). Atmosféra vo Fatime sa nesie v znamení viery a aj neveriaci sa tu minimálne zamyslí. Koniec koncov sú veci medzi nebom a zemou, ktoré sa dajú ťažko vysvetliť.  Dominantou celého areálu je nádherná bazilika Panny Márie z Fatimy, ktorá stojí na miesto, kde deti pásli ovce. Všetky tri deti ( dospelého veku sa dožila len Lúcia) sú pochované priamo v bazilike. Atmosféru vo Fatime je možné aj krájať. Panna Mária nás bude sprevádzať aj na ďalšie miesto. Našim ďalším zastavením bude totiž dominikánsky kláštor Batalha. Toto miesto postavuli portugalci ako prejav vďaky za pomoc Panny Márie pri bitke s kastílčanmi v Aljubarrote v roku 1385. Kráľ Joáo I. prvý sa takto pekne poďakoval za duchovnú pomoc a veru, že sa mu to oplatilo. Práve tu v týchto rokoch sa začal zlatý vek Portugalska a objavných námorných plavieb. Gotická Batalha sa stala súčasťou svetového dedičtsva UNESCO. Podvečerný návrat do Lisabonu.

4. deň:
Rozlúčka s Portugalskom, transfer na letisko večerný priamy let na ostrov Sal. Prílet na Kapverdy okolo polnoci. Transfer do nášho hotela. Ostrov Sal: jeden z troch plochých piesočných ostrovov, veď portugalskí objavitelia ho pôvodne nazvali llana – teda plochý. Až potom bol premenovaný podľa hlavnej komodity, ktorá ho preslávila – soli, lebo svojho času tu bola najväčšia soľná baňa na svete. Dnes je skôr "zlatou baňou" Kapverd, dopravným uzlom celého súostrovia a najväčším úspechom v jeho turizme. Na juhu Salu pri mestečku Santa Maria postavili tucet okázalých hotelov – hlavné letoviská Kapverd s krásnymi plážami. Miestni tu zarobia násobok minimálnej mzdy, ktorá je dnes 113 euro. Check in v hoteli Melia Tortuga a užívanie si konceptu all inclusive.

5. deň:
Relax na Kapverdoch

6. deň:
Relax na Kapverdoch.

7. deň:
Relax na Kapverdoch.

8. deň:
Relax na Kapverdoch

9. deň:
Celodenný relax na Kapverdoch a v neskorých poobedňajších hodinách odlet domov.

10. deň:
Rozlúčka s ostrovom, transfer na letisko a odlet domov.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom dovolenky, alebo chcete dostávat pravidelné ponuky na Váš email? Kontaktujte nás!

Kurzový lístok