Okruh Bali - Lombok

Destinácia: Indonézia, Bali
Kód zájazdu: 1309743
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet z Prahy (Viedne).

2: PRÍLET NA BALI
Prílet na Bali do hlavného mesta Denpasar. Transfer do hotela na pláži Kuta, ubytovanie. Voľno. Nocľah.

3: CELUK - BESAKIH - CANDI DASA
Raňajky. Po krátkej jazde do vnútrozemia ostrova Bali vzhliadnete predstavenie legendárneho tanca démonov - Barong a potom sa vydáte do mestečka Celuk, presláveného šperkárskymi dielničkami. Cesta pokračuje do mesta Klungkung, kde navštívite súdny palác Kertha Gosa, kde sa dávni králi radili o osude previnilcov s brahmanmi. Po obede pôjdete k najvýznamnejšiemu chrámu Bali - chrámu Besakih, ktorý tvorí vyše 300 vežičiek. Budete môcť pozorovať najvyšší vulkán na ostrove, Gunung Agung. Popri malebných terasovitých ryžových poliach pôjdete do dediny Selat a k vodnému palácu Tirtagangga. Nocľah v dedine Candi Dasa.

4: TANGANAN UBUD - LOVINA
Raňajky. Návšteva dedinky Tanganan, kde žijú pôvodní obyvatelia Bali, ktorým sa hovorí Agabalijci. Cesta do netopierej jaskye Goa Lawah s tisíckami netopierov. Prejazd do Ubudu - centra balijského umenia, kde budete môcť pozorovať rezbárov pri práci. Cesta horskými údoliami do dediny Kintamani na okraji kráteru sopky Penulisan. Ohromujúci výhľad na 2.200 metrov vysoký, činný vulkán Batur. Obed. Prejazd na severné pobrežie do letoviska Lovina, možnosť kúpania na tunajších plážach s čiernym vulkanickým pieskom. Nocľah v Lovine.

5: BALI – LOMBOK
Raňajky. Návšteva budhistického kláštora Vihara Budha a ďalej cesta pozdĺž ryžových polí ku sladkovodnému kráterovému jazeru Bratan. Zastávka na trhu s tropickým ovocím, korením a orchideami. Po obede prehliadka kráľovskej pury Taman Ayun v dedinke Mengwi a prehliadka morského chrámu Tanah Lot, ktorý je postavený na skale vyčnievajúcej z mora. Návrat do Denpasaru a odlet do Mataramu, hlavného mesta neďalekého ostrova Lombok. Transfer do hotela v Senggigi Beach. Nocľah.

6: LOMBOK
Raňajky. Celodenný výlet po ostrove Lombok so zastávkou v hrnčiarskej dedine Penujak a ďalej v typických dedinkách Sengkol a Rambitan, kde žijú miestni obyvatelia - Sasaci. Uvidíte tu zaujímavú lombockú architektúru. Zastavíte sa na panenskej pláži Kuta v južnej časti ostrova. Obed. Návrat do hotela v Senggigi.

7: LOMBOK – GILLI AIR
Raňajky. Po ceste do prístavu sa zastavíte v dedinke Kadendong, kde bude príležitosť pozorovať výrobu palmového cukru Jagerry. Plavba váhadlovou loďou na koralový ostrov Gilli Air s krištáľovo čistým morom. Voľno na kúpanie, šnorchlovanie (nutné vlastné vybavenie). Popoludní návrat do hotela v Senggigi.

8: LOMBOK – BALI
Raňajky. Odchod k plávajúcemu palácu v Mayur. Predtým bol súčasťou kráľovského paláca, kde sa konali náboženské rituály. Nasleduje návšteva tradičného trhu Sweta a letného kráľovského paláca Narmada, ktorý predtým slúžil k odpočinku kráľovskej balijskej rodiny a k uctievaniu boha Šivu. Odjazd na letisko a odlet do Denpasaru. Transfer do hotela na pláži Kuta. Možnosť nákupov posledných suvenírov. Nocľah na Bali.

9: ODLET SPÄŤ DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

10: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: tento zájazd je možné kombinovať s okruhom Jávou, prípadne možno predĺžiť o pobyt pri mori.
Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Denpasar - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3*
5 x obed
program vrátane všetkých vstupov a transferov
prelety Bali - Lombok - Bali
miestny česky hovoriaci sprievodca (pri minimálnom počte 16 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369, - EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu a prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom dovolenky, alebo chcete dostávat pravidelné ponuky na Váš email? Kontaktujte nás!

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »