Jáva, Bali, Bromo (s výstupom na sopku)

/uploads/galleries/7304/prambanan-dreamstime_xl_36698705.jpg Naša cesta sa začína.
foto?: Jozef ZELIZŇÁK — BUBO Atmosféra prístavu Sunda Kelapa v Jakarte.
foto?: Jozef HARVÁNEK — BUBO Farby Jávy.
foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Jávske rituálne masky.
foto?: Jozef HARVÁNEK — BUBO foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Prambanan - hinduizmus pod ochranou UNESCO.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Západ slnka nad komplexom Prambanan.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Jávske kávové bobule.
foto?: archív BUBO Tieňové divadlo.
foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO Silueta najkrajšej indonézskej pamiatky Borobudur.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Stavba chrámového komplexu trvala až 75 rokov. Národný park Bromo Tengger Semeru.
foto?: archív BUBO Pri východe slnka nad Bromom.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Pohľad do krátera Bromo.
foto?: Jozef HARVÁNEK — BUBO Nádherná sopka Batok, Jáva.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Náš indonézsky kamarát.
foto?: Jozef HARVÁNEK — BUBO Umenie Jávy.
foto?: Jozef ZELIZŇÁK — BUBO Pura Batu Bolong na Bali, je jeden z chrámov v oblasti Tanah Lot vybudovaný na skale v mori.
foto?: Tradičná kultúra Bali.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Pláže Bali obmýva Indický oceán.
foto?: archív BUBO Opičí kamaráti z Bali.
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO Pokojný vodný chrám na Bali. Osloví vás spiritualita ostrova bohov?
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO Vyberte si hotel podľa vlastných predstáv.
foto?: archív BUBO Tanečnica z Bali.
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO Magický tanec kečak, Bali.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Patríte k tým, čo durian zbožňujú alebo neznášajú?
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO foto: Tomáš HORŇÁK – BUBO Ryžové terasy na Bali.
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Na ryžových poliach v Ubude.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Posledný západ slnka na Bali.
foto?: archív BUBO
Destinácia: Indonézia
Kód zájazdu: 1333649
Cena od: 3 958 €
Príplatky od: 531 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

03.08.2024 14 dní Last Minute 4 890 € +531 € odlet: Viedeň letecká
03.09.2024 14 dní First Minute 4 445 € +531 € odlet: Viedeň letecká
08.10.2024 14 dní First Minute 3 995 € +531 € odlet: Viedeň letecká
01.11.2024 14 dní First Minute 3 958 € +531 € odlet: Viedeň letecká
22.11.2024 14 dní First Minute 3 958 € +531 € odlet: Viedeň letecká
13.12.2024 14 dní First Minute 4 598 € +531 € odlet: Viedeň letecká
12.02.2025 14 dní First Minute 4 158 € +531 € odlet: Viedeň letecká
27.02.2025 14 dní First Minute 4 158 € +531 € odlet: Viedeň letecká
20.03.2025 14 dní First Minute 4 158 € +531 € odlet: Viedeň letecká
14.04.2025 14 dní First Minute 4 388 € +531 € odlet: Viedeň letecká
10.05.2025 14 dní First Minute 4 158 € +531 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zaujímavá kombinácia indonézskych ostrovov. Nádherné chrámy Jávy – Borobodur a Prambanan – možno najkrajšie na južnej pologuli. Východ slnka nad Bromom. Oddych na Bali a výlet po ostrove v cene.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do Jakarty, ubytovanie, prvé indonézske vône a chute.

3. deň:
Jakarta, najväčšie a najrušnejšie mesto krajiny, sídlo štátnych orgánov, centrum obchodu, mesto kontrastov - tradičné a moderné, bohaté a chudobné, sakrálne a svetské. Protiklady často stoja bok po boku v tejto metropole. Prehliadka moderného centra začne na obrovskom námestí Merdeka, v strede ktorého stojí 132 metrov vysoký monument nezávislosti Monas. Hneď v bezprostrednej blízkosti parku je mešita Istiqlal, najväčšia mešita v juhovýchodnej Ázii, do ktorej sa zmestí až 200.000 veriacich. Hneď oproti cez riečku Ciliwung stojí od roku 1901 katolícka katedrála Panny Márie, sídlo jakartského arcibiskupa. Tieto dve oproti stojace budovy sú nádherným príkladom náboženského spolužitia a slobody. Stará Batavia je jedinečnou ukážkou holandskej koloniálnej architektúry. Posedíme si v Café Batavia pri dobrom obede a káve, v štýlovej kaviarni pripomínajúcej koloniálne časy. Popri riečke Ciliwung prídeme do stále funkčného prístavu drevených škunerov „pinisi“, Sunda Kelapa, z ktorého odchádzajú tieto dvojsťažňové lode na okolité ostrovy. Poobede transfer na letisko a prelet do Yogyakarty.

4. deň:
Brahma, Višnu, Šiva – hinduistická svätá trojica Trimutri a chrámy pre nich ľudskou rukou zhotovené – to je PRAMBANAN. Najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii z 9. storočia pod záštitou UNESCO. Vedeli ste, že je starší o viac ako 250 rokov než Angkor Wat? Pozostáva z viac ako 240 samostatných chrámov. Detailné reliéfne zobrazenia hinduistickej mytológie a eposu Ramajána. Yogyakarte stále vládne sultán. Objasníme si prečo. Volá sa Hamengkubuwono. Koľký v poradí? Jednou z hlavných atrakcií mesta je „Kraton“ (sultánov palác). Palác je centrom tradičného života a napriek modernej dobe stále vyžaruje z neho duch dávnej minulosti. Prehliadka palácového komplexu a jeho expozícií. Yogyakarta je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier na Jáve. Nachádza sa na úpätí aktívnej sopky Merapi (2930 m). Gamelan, jávanský tanec, wayang kulit (kožené bábky), divadlo a iné prejavy tradičného umenia okúzlia každého návštevníka. Miestni remeselníci vynikajú v umení spracovania striebra, kože a v tvorení batiku. Malioboro, hlavná ulica, je tepnou mesta, vždy preplnená a známa svojim jedlom, nočným životom a pouličnými predavačmi. Vyskúšajte tradičný dopravný prostriedok becak (bicyklová rikša). Návšteva výrobne batiku, strieborných šperkov a bábok používaných pri tieňovom divadle Wayang Kulit. Kráľovské záhrady, vodný palác a sultánov hárem Taman Sari.

5. deň:
BOROBUDUR jeden z najvýznamnejších budhistických chrámov na svete, taktiež pod záštitou UNESCO. Vznik sa datuje okolo roku 800. Je kamennou učebnicou budhistickej náuky. Chrám postavený na návrší má tvar terasovitej pyramídy. Päť štvorcových terás predstavuje pozemský svet, tri kruhovité terasy symbolizujú svet duchovný. Na samom vrchu 72 zvonovitých stúp so sochami Budhu a najvyššia symbolizujúca nirvánu, duchovnú slobodu a nebo. Návšteva Borobuduru je neopísateľným zážitkom a obohatí každého.

6. deň:
Opúšťame Yogyakartu, celodenný presun pod sopku Bromo. Podľa dostupnosti a aktuálnej situácie pôjdeme buď autobusom, alebo vlakom. Štatisticky je Jáva trinásty najväčší ostrov na svete, ale čo sa týka počtu obyvateľov mu patrí svetové prvenstvo. Putujeme provinciami centrálnej a východnej Jávy. Budeme prechádzať prevažne kultúrnou krajinou a všade na vôkol budú dedinky a mestá s farmami a plantážami. Po Príchode do mesta Malang na úpätí sopky Bromo si krátko oddýchneme a pripravíme sa na výstup.

7. deň:
Skoré vstávanie a odchod z hotela po polnoci. Prestúpime do džípov, ktorými sa vyvezieme do Národného parku Bromo Tengger Semeru. Impozantný východ slnka, farby sa menia z minúty na minútu. Pred nami sa odohráva nádherné divadlo prírody a ponúka sa panoramatický výhľad na sopky Semeru (3676 m), Bromo (2392 m) a ostatnú časť kaldery. Následne sa džípmi presunieme pod samotnú sopku Bromo. Kráčame pieskovým morom (Laut pasir) popri hinduistickom chráme a už vyhasnutej sopke Batok (2470m) až na samotný vrchol krátera. Nádherný výhľad priamo do útrob sopky i po okolí. Práve tu si človek uvedomí majestátnosť a silu prírody. Jedno z najfotogenickejších a najfotografovanejších miest celej Indonézie. Opúšťame Bromo a pokračujeme v ceste v ústrety ďalším dobrodružstvám na Bali. Potom, ako sa preplavíme cez úzky kanál, ktorý oddeľuje Jávu od Bali. Trajekt nás prevezie 5 kilometrov a ocitneme sa v hinduistickom svete. Naprieč Bali sa presunieme až do nášho hotela pri Denpasare.

8. deň:
Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje. Dnešný celodenný výlet bude smerovať do centrálnej časti východného Bali. Ostrov je známy pestovaním ryže a kávy. V nižších polohách sa pestuje ryža a vo vyšších káva. Jednou zo zastávok budú ryžové terasy Tegallalang. Vyhliadka a nádherné fotografie z vtáčieho pohľadu. Tajomstvo správneho sadenia a ťažká práca. Na miestnej kávovej a koreninovej farme si pozrieme rozličné druhy kávy a takisto uvidíme slávne cibetky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kávy kopi luwang. Z ryžových terás sa presunieme do chrámu a pohrebného komplexu Gunung Kawi z 11.storočia. Je to prekrásny chrám položený v tej najkrajšej prírode a vybrali sme ho preto, lebo nepatrí medzi tie celebritné chrámy a tým pádom tu ešte tento rok bude málo turistov. O to viac si vychutnáme atmosféru. Legenda tvrdí, že desať 7-metrových chrámov vytesal nechtami Anak Wungsu. Chrámy stráži majestátny banyán, posvätný strom a obľúbené zhromaždisko duchov a bohov. Surrealistická atmosféra. Stovkami schodov vyjdeme späť na vrchol a zadýchaní pokračujeme ďalej do nádherného chrámu Tirta Empul zasvätenému Višnuovi. Posvätný prameň a zdroj rieky Pakerisan si od Vás žiada rituálny kúpeľ pri ktorom sa môžete zbaviť prekliatia, choroby či si šťastie prikloniť na svoju stranu. Cez nádherný vidiek a uzučké romantické cestičky smerujeme do vysočiny. Príchod do Ubudu. Centrum, umelcov, rezbárov a miesto tých najlepších nákupov. Na konci Jalan Monkey forest prídeme do posvätného opičieho lesa, kde vládnu makaky. Držte si klobúky, tašky a fotoaparáty! No tie budete potrebovať. Malé makaky sa bláznia, skáču zo stormu na strom a dokonca výborne plávajú v jazierku. Prejdeme po meste a navštívime kráľovský palác. Po krátkej návšteve pokračujeme do chrámu Pura Taman Saraswati, známeho aj ako Vodný palác. Všade kde sa pohnete vidíte maličké obetné misky pre bôžikov, ktorí garantujú dobrú úrodu. Ich rozličné formy, tvary môžete obdivovať u miestnych rezbárov, práve oblasť UBUDu je známa kvalitnými dielňami a produktmi. Bohovia sú pre Bali živou vodou a nejakého si isto prinesiete domov. O bohoch a duchoch je aj množstvo príbehov. Najznámejší je epos Rámajána. Práve z tohto eposu vychádza množstvo tradičných tancov. Barong je miestny tanec, kde bojuje Barong – lev a Rangda –démon bývalej kráľovnej. Väčšina vystúpení je úžasne výpravná a používajú sa pri nich nádherne vypracované masky. Ďalším známym tancom je Kečak, ktorý sa odohráva večer, za svetla ohňa. Spestríte si ním fakultatívne niektorý z vašich večerov? Kultúra na tomto ostrove je veľmi bohatá. Vedeli ste, že na Bali existuje tzv. deň ticha (Nyepi), keď sa na ostrove nesmie ozvať žiadny zvuk a v tento deň ja zakázaná akákoľvek doprava? Keď si dosýta užijeme tradícií a kultúrneho dedičstva okolia Ubudu, presunieme sa späť na pláž.

9. deň:
Po aktívnych dňoch cestovania a spoznávania Indonézie si doprajeme aj zaslúžený oddych pri vlnách Indického oceánu. Gastronomické špeciality, masáže, nákupy, fakultatívne aktivity, každý podľa svojho záujmu. Oddychový deň určený na vlastné aktivity. Budete sa kúpať, nakupovať, alebo ešte podniknete niektorý z množstva fakultatívnych výletov. Váš sprievodca vám na mieste poradí. Bali je celosvetovo obľúbená destinácia, ale aj napriek tomu tu nie sú najlepšie podmienky na kúpanie. Buďte pripravený na možné vlny, ktoré prajú surferom. Pláže nie sú snehobiele, ale sú príjemné, rozľahlé a ideálne na prechádzky.

10. deň:
Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

11. deň:
Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

12. deň:
Kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život.

13. deň:
Posledné vlnky, transfer na letisko a odlet domov.

14. deň:
Rozlúčka s Indonéziou, odlet z Bali, prílet na letisko do Viedne.

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom dovolenky, alebo chcete dostávat pravidelné ponuky na Váš email? Kontaktujte nás!

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »