Fatima a Santiago de Compostela - pútnický zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1327318
Cena od: 550 €
Príplatky od: 220 €
Pútnické zájazdy

Výber termínu

05.10.2024 5 dní First Minute 660 € +220 € odlet: Viedeň letecká
17.11.2024 4 dni First Minute 550 € +220 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň
odlet z Viedne, alebo Budapešti do Lisabonu, následne krátka autobusová panoramatická prehliadka mesta so zastávkou v oblasti Belém (veža Belém, pamätník moreplavcov - objaviteľov) a autobusový transfer do Fatimy. Ubytovanie v hoteli, večera, účasť na náboženskom programe (sviečkový sprievod a ruženec), nocľah.

2.deň
ranná slovenská svätá omša v Kaplnke Zjavenia, raňajky, nasleduje prehliadka areálu Sanktuária a jeho dvoch dominánt - Baziliky Ružencovej Panny Márie a podzemnej Baziliky Najsvätejšej Trojice. Počas prechádzky do Valinhos sa pomodlíme pobožnosť Krížovej cesty v prírode. Navštívime rodnú dedinku a domy vizionárov v Aljustrel. Návrat do Fatimy, večera, účasť na večernom náboženskom programe, nocľah.

3.deň
raňajky, dnes absolvujeme celodenný výlet v okolí Fatimy. Pozrieme si najkrajší barokový monument Portugalska - kláštor Batalha (UNESCO) s hrobkami viacerých portugalských kráľov. Navštívime najväčší kostol Portugalska v Alcobaca (UNESCO) a zastavíme sa v dedinke Nazaré s úchvatným výhľadom na Atlantický oceán. Návrat do Fatimy, večera a účasť na sviečkovej procesii a ružencovej pobožnosti, nocľah.

4.deň
raňajky, odchod autobusom z Fatimy do mesta Santarém, kde v Kostole eucharistického zázraku budeme sláviť slovenskú svätú omšu. Následne pokračuje transfer na letisko v Lisabone, odlet do Viedne, alebo Budapešti.

Ubytovanie:
3 x (4 x pri zájazde 9732*) v izbách s vlastným príslušenstvom v 3* hoteli. Stravovanie » 3 x (4 x pri 9732*) polpenzia.

Stravovanie:
3 x (4 x pri 9732*) polpenzia.

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň (resp. Budapešť) – Lisabon a späť, pri zájazde 9732* Viedeň - Porto a Lisabon - Viedeň.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, program podľa popisu bez vstupov, služby slovenského alebo českého sprievodcu CK /doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 220 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 105/140 € (9732*), transfer Bratislava - Viedeň a späť 25 €/os.

Poznámka:
Púť 9732* je o 1 deň dlhšia a jej program doplnený o návštevu Santiago de Compostela. Po prílete do Porta nás čaká transfer do hotela v Santiagu, večera a nocľah. Na ďalší deň si po raňajkách pozrieme Baziliku sv. Jakuba s hrobom Kristovho učeníka a zúčastníme sa na medzinárodnej „pútnickej“ svätej omši. Popoludní transfer autobusom do Fatimy, program pokračuje vo Fatime tak ako je tu uvedený od 1. dňa večer.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom dovolenky, alebo chcete dostávat pravidelné ponuky na Váš email? Kontaktujte nás!

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »