Malajzia, Singapur a fantastická Indonézia

Každé mesto má iné čaro v noci, Kuala Lumpur nie je výnimka.
foto: archív BUBO Kuala Lumpur, budova postavená v mogulskom štýle, odkiaľ bola spravovaná kolónia Malaka.
foto?: arch /uploads/galleries/7466/000-jawa_28.jpg Najvyššie dvojičky na svete, Petronas Towers, v Kuala Lumpur.
foto?: Nikola DECKOUS — BUBO Bahenný sútok, ktorý dal mestu názov Kuala Lumpur.
foto?: Tomáš KUBUŠ — BUBO Malajský streetfood. Ochutnáte?
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Najstaršia mešita v Kuala Lumpur, Masjid Jamek.
foto?: archív BUBO Singha pura - mesto leva. V pozadí jeden z najslávnejších hotelov sveta Marina Bay Sands.
foto?: Tom foto: Jozef MARTINÁSEK – BUBO foto: Jozef MARTINÁSEK – BUBO Nočná Marina Bay Sands s Z bazéna jedného z najslávnejších hotelov sveta.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Krásne zelené Gardens by the Bay.
foto?: Tomáš KUBUŠ — BUBO foto: Jozef MARTINÁSEK – BUBO Hájik zo Budova najvyššieho súdu - posledná, ktorú v Singapure postavili Briti.
foto?: archív BUBO Detail zo zdobnej strechy jedného z tridsiatich hlavných hinduistických chrámov v Singapure. 
foto?: V Singapurskom Chinatowne.
foto?: archív BUBO Hotel Jen Tanglin v príjemnej singapurskej štvrti neďaleko slávnej nákupnej ulice Orchard Road je kv Po chodbách moderného hotela sa môžete prechádzať aj vy. foto: Hotel Jen Tanglin Izby nepatria medzi najväčšie, ale máte v nich všetko, čo nájdete aj v hoteloch v Penangu a Kuala Lu Kompletne prerobené izby Deluxe s nádychom elegancie a dizajnom budúcnosti sú špeciálne vhodné pre r Raňajky, ktoré sú už v základnej cene hotela patria medzi najchutnejšie na našej ceste. foto: Hotel Vydajte sa s nami na gurmánske hody. Zaručene najlepšie raňajky, aké ste kedy mali. foto: Hotel Jen Čerstvé morské plody v reštaurácii J65 priamo v hoteli môžete mať aj vy! foto: Hotel Jen Tanglin Aj takýto nabombovaný milkshake si môžete vychutnať v reštaurácii priamo v našom hoteli. Tak schváln Hotel Jen Tanglin vám ponúka aj úplne novo zrenovovanú hlavnú halu s posedením. Hneď vedľa sa môžete Súčasťou hotela je aj 30 metrový bazén v záhrade ukrytej pred ruchom ulice, ktorý je vhodný na krátk Vitajte v indonézskej Jakarte. Obrovské námestie Merdeka, v strede ktorého stojí monument nezávislos V jakartskom prístave Sunda Kelapa.
foto?: Jozef HARVÁNEK — BUBO Prambanan pri Yogyakarte je najväčším hinduistickým komplexom v Indonézii.
foto?: Martin ŠIMKO — BUB Prambanan je zaujímavý za každej situácie.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Borobudur je najväčšia budhistická stavba na svete.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Západ slnka a členitá silueta Borobuduru.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Tradičná kultúra na Bali je živá a pestrá.
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO Tradičné ryžové políčka z vtáčej perspektívy.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Pura Batu Bolong na Bali, je jeden z chrámov v oblasti Tanah Lot vybudovaný na skale v mori.
foto?: Na Bali je široký výber hotelových rezortov.
foto?: archív BUBO Stravovanie v Ritz Carlton. Všetko je čerstvé, voňavé a chuťovo famózne. Bali national golf club Fotogenické a architektonicky zaujímavé brány na Bali.
foto?: Martin ŠIMKO — BUBO Všadeprítomné priateľské opičky.
foto?: Martin FERENČÍK — BUBO Krásne západy slnka na Bali.
foto?: archív BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333589
Cena od: 4 135 €
Príplatky od: 571 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

31.07.2024 13 dní Last Minute 4 879 € +571 € odlet: Viedeň letecká
31.08.2024 13 dní First Minute 4 435 € +571 € odlet: Viedeň letecká
05.10.2024 13 dní First Minute 4 135 € +571 € odlet: Viedeň letecká
29.10.2024 13 dní First Minute 4 135 € +571 € odlet: Viedeň letecká
19.11.2024 13 dní First Minute 4 135 € +571 € odlet: Viedeň letecká
10.12.2024 13 dní First Minute 4 295 € +571 € odlet: Viedeň letecká
09.02.2025 13 dní First Minute 4 395 € +571 € odlet: Viedeň letecká
24.02.2025 13 dní First Minute 4 395 € +571 € odlet: Viedeň letecká
17.03.2025 13 dní First Minute 4 395 € +571 € odlet: Viedeň letecká
11.04.2025 13 dní First Minute 4 395 € +571 € odlet: Viedeň letecká
07.05.2025 13 dní First Minute 4 395 € +571 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Cesta, ktorú raz z živote treba absolvovať. Kontrasty 3 náboženstiev, tri ázijské veľkomestá, ktoré udávajú tóny svetového biznisu a do toho azda najkrajšie hinduistické a budhistické pamiatky na svete. Jáva a Bali, dva ostrovy, ktoré sú ako oheň a voda. Let výbornou spoločnosťou, minimálne presuny autobusom a záver na ostrove bohov pri šume oceánu. Trošku zanedbávaná časť sveta, ktorá vás prekvapí atrakciami, pamiatkami a autentickosťou.

1. deň:
Odlet z Viedne a príjemný let do Ázie.

2. deň:
Prílet do KUALA LUMPUR na ultramoderné letisko v Sepangu. Presun do centra mesta kde už z diaľky vidieť budúcu ikonu Malajzie, druhú najväčšiu budovu sveta a najkrajší mrakodrap planéty, Merdeka tower vysoký 678,9 metrov, ktorý stál 1,5 miliardy dolárov a jasne dáva najavo, že s Malajziou treba počítať. Ubytovanie a následne divoká čínska štvrť a osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas Towers. Vnikneme do multikultúrnej spoločnosti taoistov, hinduistov, moslimov, kresťanov a konfuciánov. Ukážeme si miesto odkiaľ nafotíme úžasnú budovu, ktorá bola 6 rokov najvyššou na svete najlepšie a miesto kde Donald Trump stavia svoj nový mrakodrap. Vynikajúca večera z čerstvých exotických ingrediencií. Úvod ako sa patrí.

3. deň:
Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie v ružových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo –saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas tower si dáme obed (sprievodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už z diaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v Doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

4. deň:
V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po úžasných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Tu sa už rozdelíme a v rámci voľného programu môžete absolvovať rozličné zaujímavé veci. Okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš.

5. deň:
Prelet do Jakarty, hlavného mesta najväčšej ostrovnej krajiny na svete. Transfer do hotela cca 1-2 hod. Podľa času príletu a príchodu na hotel budeme mať program. V Jakarte sa k nám pripoja ďalší cestujúci na pokračovanie v započatej ceste. Večerná Jakarta. Trúfnete si ochutnať pikantné dobroty v pouličnom warungu? Vyskúšajte niečo typickejšie pre Jávu.

6. deň:
Mešita Istiqlal a hneď oproti katolícka katedrála, nádherný príklad náboženského spolužitia a slobody. Stále funkčný prístav drevených škunerov Sunda Kelapa. Stará Batavia a ukážka holandskej koloniálnej architektúry. Posedenie v Café Batavia pri dobrom obede a káve v štýlovej kaviarni pripomínajúcej koloniálne časy. Transfer na letisko a prelet do Yogyakarty.

7. deň:
Yogyakarta je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier na Jáve. Nachádza sa na úpätí aktívnej sopky Merapi (2930 m). Gamelan, jávanský tanec, wayang kulit (kožené bábky), divadlo a iné prejavy tradičného umenia okúzlia každého návštevníka. Miestni remeselníci vynikajú v umení spracovania striebra, kože a v tvorení batiku. Malioboro, hlavná ulica, je tepnou mesta, vždy preplnená a známa svojim jedlom, nočným životom a pouličnými predavačmi. Vyskúšajte tradičný dopravný prostriedok becak (bicyklová rikša). Brahma, Višnu, Šiva – hinduistická svätá trojica Trimutri a chrámy pre nich ľudskou rukou zhotovené – to je PRAMBANAN. Najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii z 9. storočia pod záštitou UNESCO. Vedeli ste, že je starší o viac ako 250 rokov než Angkor Wat? Detailné reliéfne zobrazenia hinduistickej mytológie a eposu Ramajána. Návšteva výrobne batiku, strieborných šperkov a bábok používaných pri tieňovom divadle Wayang Kulit. Kráľovské záhrady, vodný palác a sultánov hárem Taman Sari.

8. deň:
Yogyakarte stále vládne sultán. Objasníme si prečo. Volá sa Hamengkubuwono. Koľký v poradí? Jednou z hlavných atrakcií mesta je ‘Kraton’ (sultánov palác). Palác je centrom tradičného života a napriek modernej dobe stále vyžaruje z neho duch dávnej minulosti. Prehliadka palácového komplexu a jeho expozícií. BOROBUDUR jeden z najvýznamnejších budhistických chrámov na svete, taktiež pod záštitou UNESCO. Vznik sa datuje okolo roku 800. Je kamennou učebnicou budhistickej náuky. Chrám postavený na návrší má tvar terasovitej pyramídy. Päť štvorcových terás predstavuje pozemský svet, tri kruhovité terasy symbolizujú svet duchovný. Na samom vrchu 72 zvonovitých stúp so sochami Budhu a najvyššia symbolizujúca nirvánu, duchovnú slobodu a nebo. Návšteva Borobuduru je neopísateľným zážitkom a obohatí každého.

9. deň:
Odlet na Bali, transfer do hotela, prvé kúpanie sa.

10. deň:
Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje. Dnešný celodenný výlet bude smerovať do centrálnej časti východného Bali. Ostrov je známy pestovaním ryže a kávy. V nižších polohách sa pestuje ryža a vo vyšších káva. Jednou zo zastávok budú ryžové terasy Tegallalang. Vyhliadka a nádherné fotografie z vtáčieho pohľadu. Tajomstvo správneho sadenia a ťažká práca. Na miestnej kávovej a koreninovej farme si pozrieme rozličné druhy kávy a takisto uvidíme slávne cibetky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kávy kopi luwang. Z ryžových terás sa presunieme do chrámu a pohrebného komplexu Gunung Kawi z 11.storočia. Je to prekrásny chrám položený v tej najkrajšej prírode a vybrali sme ho preto, lebo nepatrí medzi tie celebritné chrámy a tým pádom tu ešte tento rok bude málo turistov. O to viac si vychutnáme atmosféru. Legenda tvrdí, že desať 7-metrových chrámov vytesal nechtami Anak Wungsu. Chrámy stráži majestátny banyán, posvätný strom a obľúbené zhromaždisko duchov a bohov. Surrealistická atmosféra. Stovkami schodov vyjdeme späť na vrchol a zadýchaní pokračujeme ďalej do nádherného chrámu Tirta Empul zasvätenému Višnuovi. Posvätný prameň a zdroj rieky Pakerisan si od Vás žiada rituálny kúpeľ pri ktorom sa môžete zbaviť prekliatia, choroby či si šťastie prikloniť na svoju stranu. Cez nádherný vidiek a uzučké romantické cestičky smerujeme do vysočiny. Príchod do Ubudu. Centrum, umelcov, rezbárov a miesto tých najlepších nákupov. Na konci Jalan Monkey forest prídeme do posvätného opičieho lesa, kde vládnu makaky. Držte si klobúky, tašky a fotoaparáty! No tie budete potrebovať. Malé makaky sa bláznia, skáču zo stromu na strom a dokonca výborne plávajú v jazierku. Prejdeme po meste a navštívime kráľovský palác. Po krátkej návšteve pokračujeme do chrámu Pura Taman Saraswati, známeho aj ako Vodný palác. Všade kde sa pohnete vidíte maličké obetné misky pre bôžikov, ktorí garantujú dobrú úrodu. Ich rozličné formy, tvary môžete obdivovať u miestnych rezbárov, práve oblasť UBUDu je známa kvalitnými dielňami a produktmi. Bohovia sú pre Bali živou vodou a nejakého si isto prinesiete domov. O bohoch a duchoch je aj množstvo príbehov. Najznámejší je epos Rámajána. Práve z tohto eposu vychádza množstvo tradičných tancov. Barong je miestny tanec, kde bojuje Barong – lev a Rangda –démon bývalej kráľovnej. Väčšina vystúpení je úžasne výpravná a používajú sa pri nich nádherne vypracované masky. Ďalším známym tancom je Kečak, ktorý sa odohráva večer, za svetla ohňa. Kultúra na tomto ostrove je veľmi bohatá. Vedeli ste, že na Bali existuje tzv. deň ticha (Nyepi), keď sa na ostrove nesmie ozvať žiadny zvuk a v tento deň ja zakázaná akákoľvek doprava? Keď si dosýta užijeme tradícií a kultúrneho dedičstva okolia Ubudu, presunieme sa späť na pláž.

11. deň:
Celodenný oddych na slávnych plážach.

12. deň:
Celodenný relax, posledné nákupy nádherných balijských suvenírov a podvečer odlet z Bali.

13. deň:
Prílet do Viedne a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Potrebujete poradiť s výberom dovolenky, alebo chcete dostávat pravidelné ponuky na Váš email? Kontaktujte nás!

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »